Vyhledat
  • Adéla Kuldová

CO VIDĚT V RAKOUSKÝCH ALPÁCH?

Aktualizace: 7. zář 2019

Jak jsme se skoro nedostali na náš penzion? A v jakém jezeře se smí a nesmí koupat? To vše a mnoooohem víc se dozvíš v tomhle článku ⬇️.


Celej trip nám začal celkem vtipně, a to tak, že jsme se začínali smiřovat s tím,že budeme muset přespat v autě:D. Já teda nadšená nebyla, protože 12h v autě je 12h v autě:D. Když jsme totiž přijeli po obědě do Rakouska,tak jsme se stavili na předem vybraných jezerech, které jsme měli po cestě, tudíž jsme na https://www.apartmanaustria.cz , kde jsme byli ubytovaní, dorazili o dost později než jsme měli a majitel spal:D Následovalo dlouhé volání... ale nakonec jsme ho vzbudili a mohli jsme se ubytovat ✅.

Jak už jsem říkala, na začátku jsme už pár zastávek měli.. První zastávka byla u tohohle božího jezera Almsee.Tady teda úplně nevím , zda se tu dá koupat, protože jsme ani nikoho neviděli, ale kde se dá rozhodně vykoupat a příjemně osvěžit je jezero Gosausee. Vzdálenost mezi nimi je něco kolem 100km. Navíc na tomhle jezeru je naprosto boží výhled na horu Dachstein. Kolem jezer vede krásná stezka a tak je to určitě vhodné i pro pejsky.

Když jsme dorazili do městečka Hallstatt, tak mě zarazil výhled. Byli jsme totiž u jezera z jiné strany než pochází všechny ty fotky na instagramu a realita je opravdu fascinující :D Nicméně následující den jsme se vydali na velmi známou Grossglocknerskou vysokohorskou silnici. Cestou nahoru vede spousta serpentín a můžete kdykoliv zastavit a vyfotit si milion různých výhledů. Ať už do údolí nebo pohled na ''běžící'' mraky. Zhruba po hodině jízdy autem dojete skoro nahoru, kde máte ten nejhezčí výhled na samotnou nejvyšší horu Rakouska - Grossglockner (3.798m). Cena na tuhle ''vyhlídku'' je pro 1 auto cca 40 euro.


Nerada bych vynechala velmi známou Sigmund Thun Klamm, což je soutěska. Když projdete celou stezkou, narazíte na tohle krásné jezero Klammsee. Přísahám, fotka od jezera je bez jakýkoliv úprav a je naprosto unikatní, co příroda dokáže.


Tohle jezero teda vůbec čistý nebylo, ale mělo nádhernou barvu. Procházka kolem něj vám zabere tak 30 minut.

Za zmínku stojí také jezero Zell am See,které je přímo v jádru městečka stejného názvu. Kousíček od Zell am See je malé město Kaprun. Tady v Rakousku je stále co dělat, všude se dá dojet autem a vzdálenosti nejsou tak velké. Já osobně jsem byla na takové dovolené poprvé a byla jsem mile překvapena, co tahle země dokáže nabídnout i v létě. A co ty? Už si tu někdy byl?

Snažila jsem se zde popsat místa, která jsme navštívili za 3 dny my. Je tady toho opravdu spousta a rozhodně pokud uvažuješ o tom, že se sem podíváš, tak mi napiš ❤️.


With love,

Adell ❤️


266 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše