Vyhledat
  • Adéla Kuldová

TO NEJHEZČÍ Z JIŽNÍCH ČECH ZA 4 DNY

Ahoj! Vítám tě u mě na blogu zase po delší době. Teda skoro po roce :D. UPS. No takhle, tenhle (školní) rok byl dost hektický a možná proto jsem nebyla aktivní ani tady. Spíš určitě. Maturitní ročník. Jestli máš už po maturitě, tak mě určitě chápeš. Stužkovací večírek, plesy, ústní a přijímačky 😪.

No ale teď konečně k jádru tohohle článku. S přítelem jsme se rozhodli letošní léto strávit v Česku a náš plán byly Jižní Čechy. Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou, Lipno nebo spontanní výlet do Rakouska. Řeknu ti tu několik tipů na levné i dražší ubytování, kam zajít na jídlo nebo co musíš 100% navšívit.
Náš výlet začal už v neděli (5.7), kdy jsme se vydali do Českého Krumlova. Autem jsme jeli kolem 3 hodin. Ubytování jsme v Krumlově zvolili opravdu levné, protože jsme hned následující den jeli brzo ráno pryč, a tak nemělo cenu dávat za ubytko ‘'gardu’'. Spali jsme na ubytovně, která vyšla na jednoho cca 350Kč. Opravdu mile nás překvapila, protože jsme měli hezký uklizený a čistý pokoj. Do centra to bylo cca 15-20 min chůze a hned vedle ubytovny jsme měli restauraci, kde jste za málo peněž dostali mega porce jídla.

Rozhodně ti doporučuju navštívit v centru zrcadlové bludiště, které si můžeš spojit s muzeem voskových figurín. Najdeš tam například figurínu Václava Havla, Karla Gotta, Švejka nebo Obamu :D.

Zrcadlové bludiště, které mimochodem patří k největším v Evropě, bylo fakt vtipný. Několikrát jsem se bouchla do hlavy a nespočetněkrát jsem chytla depku, že prostě nejsem schopná najít cestu ven :D. Doporučuji ti si vzít sebou studentský průkaz, protože pak budeš mít obě vstupenky výhodnější.

Další atrakce, která se v Českém Krumlově nachází je například 3D muzeum. Na to jsme my bohužel úplně zapomněli :D.

Z kaváren ti doporučuji navštívit CAFE SYNAGOGA, Druken coffe nebo Masná 130. Celkově se v tomhle městečku nachází spoustu kaváren a restaurací, takže o to tu není opravdu nouze. Cenově se to, ale podobá dost Praze.

V Českém Krumlově se opravdu člověk nenudí. Můžeš si půjčit například rafty a podniknout několikahodinou vyjížďku ať už na raftu, tak lodičce nebo paddleboardu. Klasickou památkou je místní zámek, kde mají dokonce medvědy.

Celkově jsem se tu cítila, jak v Itálii. Všude byly malé útulné kavárničky, spousta lidí a hlavně nám vyšlo fakt počasí na jedničku.


Naší další zastavkou bylo Lipno nad Vltavou, kam jsme odjeli hned následující den. Lipno je super na koupání když vám vyjde počasí. My měli asi tak 13°C, takže se to nedalo :D. Pujčili jsme si lodičku (kolem 200kč /hod.) a jeli se podívat na Králičí otrůvek, kde jsou opravdu králíci, zající a morčata. Mají tam svoje domečky a můžeš jim přivést i nějakou zeleninu.


Na Lipně je spousta věcí, co můžeš podniknout. Jít na minigolf nebo si půjčit kola a projet se na cyklostezce kolem přehrady, projít se na Čertovu stěnu, kde máš naprosto boží výhled do údolí.

Kousek od Lipna jsou hranice s Rakouskem, a tak jsme toho využili a jeli na výlet do rakouského Linzu, cca 1h. Kromě obřího obchodního centra (Plus City, tu můžeš najít například Haribo shop.

Náš předposlední den jsme strávili v Hluboké nad Vltavou. Ubytko jsme měli kousíček od zámku.

Malý tip, který ti doporučím je ten, že pokud tu budeš spát přes noc, tak jako my, určitě se běž podívat na zámek k večeru,když tam skoro nikdo není. Nejen, že buděš mít fotky bez lidí, ale v klidu si projdeš zahrady bez toho aniž by ses neustále někomu vyhýbal.


A malá hádanka na konec. Poznáš ve kterém českém filmu se nachází tento dům?

Tip na výlet! Celý film se natáčel v téhle vesničce a pokud si fanda a zajímají tě takovéhle místa, tak určitě doporučuju!


With love,

Adell ❤️

110 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše